loading...

پارتی پاتوق

سایت تفریحی مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران

معرفی بهترین سایت هاست رایگان ایران

استفاده كنندگان از اين هاست ملزم به رعايت قوانين كپي رايت و قوانين جمهوري اسلامي ايران هستند

براي استفاده از لينك زير ثبت نام كنين

اول قوانين و مقررات رو بخونين بعد برين صفحه اول و ثبت نام كنين


http://hostraygan.com/l

آخرین ارسال های انجمن

هیتلر بعد از این که عکس ها را دید، خشمگین شد و دستور داد که نگاتیو آنها نابود شوند اما هافمن این کار را نکرد و برای نخستین بار آنها را در کتاب خاطراتش در سال 1955 با عنوان «هیتلری که دوست من بود» منتشر کرد. این تصاویر را روزنامه هافینگتون پست در وبسایت خود منتشر کرده است.

اختراع هر علمی و صنعتی برای خیر بود و مردم فاسد، آن را در شر به کار بردند و هاروت و ماروت نیز سحر را برای کار خیر تعلیم می‌کردند اما گروهی آن را برای ضرر و فساد به کار بردند.

 همواره پرسش‌های بسیاری درخصوص آیات مختلف قرآن کریم در ذهن افراد بسیاری نقش می‌بندد که پاسخ‌های مناسبی باید برای آنها داده شود. از این پس قرار است برای بالا بردن سطح آگاهی و معرفت دینی و قرآنی مخاطبان ارجمند، پرسش‌هایی را از آیات مختلف، طرح و پاسخ آنها را از محضر علامه شعرانی ذکر کنیم البته ترتیب سؤالات براساس سوره‌های قرآن کریم خواهد بود.

*** سوره مبارکه «بقره»

 

«وَاتَّبَعُواْ مَا تَتْلُواْ الشَّیَاطِینُ عَلَى مُلْکِ سُلَیْمَانَ»

یهودیان از چه چیزی در ملک سلیمان پیروی می‌کردند؟

جواب: در آن عهد، مصر و بابل به درجه عالی از علم و صنعت رسیده بودند و چون دولت سلیمان(ع) قوت گرفت هنرمندان به کشور او شتافتند چنان که در دوران قدرت اسلام، دانشمندان ملل مختلف به بغداد هجوم آوردند و یکی از علوم بابلیان «سِحر» بود که در ملک سلیمان بدون اجازه او رایج شد و یهودیان از آنها فرا می‌گرفتند و تا امروز در میان آنها باقی است و اما هاروت و ماروت نیز سحر را رواج دادند، ولی قصد شری نداشتند، مثل بسیاری از علوم دیگر که برای خیر اختراع شده و برخی آنها را برای شر و فساد به کار می‌برند.

«وَمَا أُنزِلَ عَلَى الْمَلَکَیْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ»

آیا تعلیم سِحر مجاز است؟ و هاروت و ماروت به چه انگیزه‌ای به مردم سِحر می‌آموختند؟

جواب: اختراع هر علمی و صنعتی برای خیر بود و مردم فاسد، آن را در شر به کار بردند، مثل علم طب که برای بیمار علاج است. اما افراد شرور داروهای سمی را فرا گرفته، خود و دیگری را می‌کشند. هاروت و ماروت نیز سحر را برای کار خیر تعلیم می‌کردند و گروهی برای ضرر و فساد به کار بردند و حرمت سحر به خاطر ضرر رساندن به دیگران است و اگر ضرری به بدن و عقل مسحور نداشته باشد، نه حرام است و نه محدود.

«یُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ»

حقیقت سِحر چیست؟ آیا با معجزه تفاوت دارد؟

جواب: سحر تأثیر در نفوس است از قبیل چشم زخم و این معجزه نیست، نظیر غیب‌گویی از راه استخار و تأویل خواب که غیب‌گویی انبیاء(ع) را زیر سؤال نمی‌برد و تأثیر نفوس قوی را نمی‌توان انکار کرد و آیینه بینی و تسخیر جن و زشت نمودن شوهر در چشم زن و بالعکس از تاثیر نفوس است.

«مَا نَنسَخْ مِنْ آیَةٍ أَوْ نُنسِهَا نَأْتِ بِخَیْرٍ مِّنْهَا أَوْ مِثْلِهَا»

 

آیا آیاتی از قرآن نسخ شده است؟

جواب: یکی از علمای مشهور زمان ما در مقدمه تفسیر خود موسوم به «البیان» نسخ تلاوت را شدیداً انکار کرده و آن را به معنای تحریف شمرده است. ولی سخن وی صحیح نیست، زیرا که تحریف یک کتاب آن است که دیگران در آن تصرف کنند نه اینکه خود مؤلف بعضی از عبارات را حذف و تبدیل کند. و بهتر آن بود که می‌گفت: نسخ تلاوت آیه‌ای به خبر صحیح، ثابت نشده است.

«أَلَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللّهَ عَلَىَ کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ»

آیا قادر بودن خداوند بر انجام یک کار، شامل کارهای انجام شده می‌شود و یا فقط مخصوص کار انجام نشده است؟

جواب: برخی گفته‌اند: شیء در این آیه به معنای کار انجام نشده است و شامل کار انجام شده نمی‌شود، چرا که اگر چیزی موجود شود از تحت حیطه قدرت خارج شده است. ولی این سخن نزد حکمای الهی صحیح نیست، چرا که ممکن در بقاء و استمرار وجود هم نیازمند به واجب است که او را نگاه دارد.

«یَا بَنِی إِسْرَائِیلَ اذْکُرُواْ نِعْمَتِیَ الَّتِی أَنْعَمْتُ عَلَیْکُمْ...»

سرّ تکرار این آیه چیست؟

جواب: یادآوری نعمت و تهدید به قیامت؛ هردو لطف است و تکرار لطف شایسته است، چون مکلف را به طاعت نزدیک و از معصیت دور می‌کند.

«لاَ یَنَالُ عَهْدِی الظَّالِمِینَ»

آیا ممکن است که امامت به ظالمانی که توبه کرده‌اند، برسد؟

جواب: ظالم اگر توبه کند از شمول آیه خارج نمی‌شود، چرا که لفظ ظالم پس از توبه نیز به اعتبار آن زمان که ظالم بوده شامل او می‌شود، دوم اینکه در اطلاق حقیقی اسم مشتق، بقای مشتق منه شرط نیست، چنانکه در اصول فقه مطرح است وگرنه اطلاق مؤمن بر انسان مؤمنی که در حال خواب است باید مجاز و او حقیقتاً مسلوب الایمان باشد، و این خلاف اهل اسلام است. برخی از متأخران مثل صاحب قوانین و کفایه می‌گویند: همانطور که مؤمن را اگر کافر شود، مؤمن نمی‌گویند، پس ظالم را نیز که توبه کرده نباید ظالم نامید.

جواب آنان این است که مؤمن مرتد را به دلیل آنکه روزی ایمان داشته، می‌توان مؤمن گفت.

«وَیُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَةَ»

کتاب و حکمت به چه معنی است؟

جواب: وحی از طرف خداست و باید تعبّداً مطالب آن را پذیرفت و حکمت آن است که عقل به آن راه دارد. به عبارت دیگر، حکمت چیزی است که عقل دلیل آن را بداند و تصدیق کند و کتاب اهم از آن است که تعبدی باشد و عقل جهت آن را بداند و یا نداند و به عبارت دیگر کتاب و حکمت همان منقول و معقول اصطلاحی است.

«لِّتَکُونُواْ شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ»

طبق یک روایت حضرت امیر(ع) فرمود: منظور از «شهداء علی‌الناس» ما هستیم. آیا این خلاف قاعده بلاغت نیست که تعداد اندکی مصداق این آیه باشند؟

جواب: خیر، چرا که فراوان اتفاق می‌افتد که قومی را مدح و ستایش کنند به اعتبار جماعتی از آنان، مثلاً می‌گویند: عرب امتی فصیحند و یا یونانیان مردمی حکیم و عالم بودند، یعنی جماعتی از ایشان چنین بودند.

«وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبیلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْیَاء»

چگونه شهداء زنده هستند و فرق آنها با دیگر اموات چیست؟

جواب: در تفسیر بیضاوی آمده است که: به این دلیل شهداء را زنده نامیده‌اند که به خداوند تعالی نزدیک‌ترند و بهجت و کرامت آنها بیشتر است. پس از این جهت که همه زنده اند، فرقی بین شهید و غیر شهید نیست.

«کُلُواْ مِمَّا فِی الأَرْضِ حَلاَلًا طَیِّبًا»

طیب در این آیه به چه معناست و با حلال چه فرقی دارد؟

جواب: طیّب آن است که میل طبیعی آن را خوش دارد، نه مثل گل و خاک و زغال که بعضی دوست دارند و مقصود از حلال آن است که در شرع مجاز باشد. پس هرچه که مطبوع و مشروع باشد حلال طیب است.

«إِنَّمَا حَرَّمَ عَلَیْکُمُ الْمَیْتَةَ وَالْدَّمَ وَلَحْمَ الْخَنزِیرِ وَمَآ أُهِلَّ لِغَیْرِ اللّهِ»

«انما» مفید حصر است پس چگونه محرمّات را در این چند چیز حصر فرموده است در حالی که محرمات فراوان دیگری نیز وجود دارد؟

جواب: حصر در اینجا اضافی است، یعنی مستمع گمان می‌کند که در میان حیوانات، سائبه و وصیله وحام که عرب بر خود حرام کرده بودند، حرام است، خداوند فرمود: از میان ذبایح و نیز مأکولات، همین‌ها که ذکر فرموده حرام است نه شتر سائبه و نظایر آن و در علم معانی می‌گویند: شاید کسی می‌پندارد که زید هم شاعر است و هم کاتب. اما تو می‌گویی: زید شاعر است و بس، یعنی کاتب نیست، نه اینکه فقیه یا طبیب نیست.

 

ربات به گونه‌ای طراحی شده که یک شخصیت غیرمنسجم داشته‌ باشد و همچنین دارای هفت الگوی مکالمه‌ای متفاوت است که وی را جذاب‌تر نشان می‌دهد.

مهندسان اسپانیایی رباتی مجازی را طراحی کرده‌اند که برای به دام‌انداختن کودک‌آزارها در شبکه‌های اجتماعی، نقش یک دختر دانش آموز چهارده‌ساله‌ را بازی می‌کند.

به گزارش ایسنا، این برنامه رایانه‌ای پیشرفته که همچنین به عنوان یک chatbot شناخته شده، Negobot نام دارد و قادر است با شکارچیان جنسی بالقوه آنلاین مکالمه داشته باشد و به آن‌ها بقبولاند که یک انسان واقعی است.

این ربات در فارومی قرار داده و تصور می‌شود کودک‌آزار در آن کمین کرده و سپس به عنوان عضوی خنثی و منفعل وارد یک مکالمه آنلاین کلی می‌شود.

هنگامی که مکالمه دوستانه‌تر یا وسوسه‌آمیز می‌شود و شخص مورد هدف شروع به استفاده از ترفندهای راضی‌کننده می‌کند، رفتار Negobot به شیوه‌هایی که برای به دام‌انداختن وی طراحی شده، تغییر می‌کند.

این ربات می‌تواند مصر یا رنجیده ظاهر شده و تلاش وی برای کسب اطلاعات شخصی منجر به دانستن بیشتر در مورد مظنون شود.

دانشمندان طراح از یک نظریه بازی و یک سیستم ریاضیاتی تصمیم‌گیری استراتژیک برای متقاعدکننده‌تر کردن رفتار آن استفاده کرده‌اند.

 

خیار حاوی آنتی‌اکسیدان‌های زیادی از جمله ویتامین C، بتاکاروتن، منگنز و کلی آنتی‌اکسیدان دیگر مانند کرستین، اپی‌ژنین، لوتئولین و غیره می‌باشد. این آنتی‌اکسیدان‌‌ها قاتل رادیکال‌های آزاد شوم بوده و همچنین ضدالتهاب هستند.

فکرش را بکنید اگر خیار نبود سالاد شیرازی هم نبود و اگر سالاد شیرازی نبود لوبیا‌پلو و کلی از غذاهای خوشمزه دیگر هم صفایی نداشتند. بعد از گوجه فرنگی، کلم و پیاز، خیار یکی از اصلی‌ترین سبزیجاتی است که در سرتاسر جهان کشت می‌شود.

این میوه - سبزی سرشار از مواد مغذی مختلف مانند لیگنان‌ها و فلاوونوئیدها می‌باشد. این ترکیبات خواص آنتی‌اکسیدانی، ضد التهابی و ضدسرطانی دارند. در این مقاله می‌خواهیم بیشتر راجع به فواید خیار صحبت کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

ارزش غذایی خیار


یک عدد خیار متوسط حدود 300 گرم وزن دارد. هر 100 گرم از این سبزی حاوی مواد مغذی زیر است:

کالری                  15

سدیم                 2 میلی گرم

قند                     1.7 گرم

فیبر                    0.5 گرم

یک ناهنجاری نادر ژنتیکی از ۱۵ سال گذشته از رشد لاکسمی جلوگیری کرده است و او همانند زنی که در بدن یک کودک اسیر شده زندگی می کند.

لاکسمی در این سال ها مجبور به تحمل نگاه های خیره مردم و تمسخرها بوده ولی می گوید سخت ترین چیز وقتی است که او به آینده و شرایطش فکر می کند. او می داند که هرگز نمی تواند بچه ای داشته باشد و بنابراین هیچ نقطه روشنی را نیز در ازدواج نمی بیند.

این دختر ۲۰ ساله که اهل شهری خارج از دهلی نو در هند است می گوید:” برخی اوقات وقتی به زندگی نرمالی که می توانستم داشته باشم فکر میکنم، ناراحت می شوم. من می توانستم زندگی شاد و مستقلی داشته باشم و از زندگی لذت ببرم همان طور که زندگی بقیه دختران همسال خودم را می بینم.”

 

مجید جلالی سالهاست که در فوتبال ایران به عنوان یک مربی فکور و یک مغر متفکر شناخته می شود. او در سال های اخیر، دست کم دو بار نزدیک بود که سرمربی پرسپولیس شود ولی چون - به قول خودش - صدایش بلند نبود، مربیگری پرسپولیس را از دست داد.

جلالی اهل داد و بیداد و هیاهو و قلدری‌کردن نیست. او نه حرف‌زدن لات‌مابانه را بلد است و نه قلدرمابی بلد است. فکور و نجیب و سر به زیر است و مستدل سخن می گوید. به کسی حمله نمی کند و در برابر حملات دیگران هم از کوره در نمی‌رود و عنان ادب از کف نمی دهد.

مجید جلالی فوتبال را خیلی بهتر از خیلی های دیگر می شناسد. او سال ها در وحدت فوتبال علمی و بی ادعا را پیاده کرد. با کمترین بازیکنان، بهترین بازی ها را ارائه کرد. با پاس قهرمان لیگ برتر شد (1383) و با صباباتری قهرمان جام حذفی (1384).

جلالی اگر بدشانس نبود و رند و نانجیب بود، قطعاً مربی تیم ملی فوتبال ایران هم شده بود تا به حال. او به عنوان سرمربی، هیچ چیز از علی دایی و افشین قطبی کم نداشت. روزگاری که علی دایی جوانکی جویای نام بود، جلالی به امثال او راه و رسم خوب بازی‌کردن را می آموخت. زمانی هم که افشین قطبی مربی درجه سومی بود در شرق آسیا، جلالی با پاس قهرمان لیگ برتر ایران شد.

اما مجید جلالی از بخت دایی و قطبی برخوردار نبود. او نه به تیم ملی رسید نه به پرسپولیس؛ ولی با این حال، خودش را طلبکار هیچ کس نمی داند. او با محمد مایلی کهن فرق دارد!

اکنون که مجید جلالی سرمربی تراکتورسازی تبریز شده است، باید امیدوار بود که نتایجی در خور دانشش‌اش کسب کند تا به جایگاه از دست رفته‌اش در فوتبال ایران، در مقام یک سرمربی و نه یک تئوریسین، دست یابد.

اگر جلالی با تراکتورسازی تبریز، کار ناتمام قلعه نویی و اولیویرا را تمام کند و سرخ‌های آذری را به قله قهرمانی در لیگ برتر برساند، در سن 57 سالگی جهشی اساسی در فوتبال ایران کرده است، جهشی که می تواند او را به جاهای در خوری برساند که مستحق آنهاست.

جلالی امسال یکبار دیگر می ‌کوشد تا مربیگری علمی را بر مربیگری غیرعلمی و لمپن‌مآبانه در فوتبال ایران، چیرگی بخشد. آیا او می‌تواند همان کسی باشد که سرانجام رویای تبریزی ها را محقق می کند ؟ 

 

اجازه برگزاری کنسرت های پاپ داده می شود اما برخی موزیسین ها و خواننده ها می گویند در موسیقی زیر زمینی مجبور به رعایت محدودیت های موسیقی رسمی نیستند وراحت تر می توانند فعالیت کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار یک آلبوم تصویری گزارشی درباره رواج موسیقی زیر زمینی در ایران منتشر کرده است و می نویسد نوعی موسیقی زیر زمینی غیر رسمی به دلیل  محدودیت های اعمال شده از سوی حکومت بر موسیقی در حال گسترش است.

 

شاید این پرسش برای شما بارها پیش آمده باشد که اصطلاحاتی که آژانس های مسافرتی درباره هتل ها به کار می برند به چه معنایی میباشند؟ تفاوت FB با All در چیست؟ تفاوت تخت Twin با King در چیست؟ Resort به چه معنی میباشد؟ سعی کردیم در این پست به تمامی ابهامات شما پاسخ بدهیم تا با اطلاعات کامل تری نسبت به انتخاب هتل خود اقدام نمایید. با ما همراه باشید :

 

هتل از آن دسته مباحثی محسوب میشود که بیشتر به عملکرد بنا توجه دارد تا به فرم آن.

با این وجود نمیتوان از فرم به عنوان یکی از مهمترین عناصر جذب مخاطب فارغ شد.
هتل ها از نظر کیفی به چند دسته ی عمده تقسیم میشوند.
که در زبان عام از آنها به تعداد ستاره تعبیر میشود.
یکی از ایده های مورد استفاده در هتل میتواند تفکیک فضاهای سرویس دهنده و سرویس شونده باشد.
که در کارهای لویی کان میتوان به خوبی آنرا مشاهده کرد.

 

بیشتر خانم‌ها عاشق خرید کردن از فروش فوق العاده‌ها و حراج‌ها هستند اما اگر شما جزو این دسته نیستید فراموش نکنید که یکی از بهترین مسیرهای پس انداز است. حراج‌های فصلی و فروش‌های فوق‌العاده برای شما فرصتی است که هم جنس خوب بخرید و هم پول زیادی نپردازید.

اگر بخواهیم روراست باشیم باید بگوییم در این روزها بیشتر دختران جوان آرزو دارند آن شاهزاده اسب‌سواری که به همسر شان می‌آید پولدار باشد؛ اما خب خیلی‌های‌شان هم می‌دانند که پولدار بودن ضامن خوشبختی نیست پس ترجیح می‌دهند با یك مرد با شخصیت‌‌تر ازدواج کنند ولی همیشه در ته ذهن‌شان آرزوی یک زندگی مرفه و بدون دغدغه وجود دارد؛ ما می‌خواهیم به شما بگوییم اگر شوهرتان پولدار نیست اصلا مهم نیست چون خود شما می‌توانید به او کمک کنید تا او هم به جرگه مردان مرفه بپیوندد؛ نقش خود را دست‌کم نگیرید، می‌توانید با یک مدیریت خوب وضعیت اقتصادی خانواده را متحول کنید به خصوص در این روزها که با هزینه‌های سرسام‌آور، کمتر خانواده‌ای قدرت پس‌انداز را دارد و  ذخیره یک پس‌انداز امن و مطمئن بدون استفاده از مراکز مالی کمی بعید و در حالت خوش‌بینانه زمان‌بر به نظر می‌رسد پس شما باید با مدیریت درست مخارج کارها همه چیز را متحول کنید.

قرار پولدار شدن بگذارید

همه ما طرز تفکر خاصی درباره پول و پولدار شدن داریم و همین تفکر به صورت ناخودآگاه در زندگی دنبال می‌شود. این نوع طرز تفکر، می‌تواند شما را به پول نزدیک‌تر کرده یا از آن دورتر کند.

چرا بوی عرق زیر بغل از عرق سایر نقاط بدن بدتر است؟

بدن دو نوع غده تعریق دارد. بیشتر این غده‌ها در ناحیه دست‌ها و پاها قرار دارند که ترکیبی از آب و نمک را ترشح می‌کنند. اما غده‌های تعریقی موجود در زیر بغل ماده‌ای روغنی تولید می‌کند که مورد علاقه باکتری‌هاست و از آن تغذیه می‌کنند. وجود این باکتری‌ها سبب تندتر شدن بوی عرق زیر بغل می‌شود.

 

تصویر اسکای لاین تبریز بدلیل آوردن امتیازی معادل 4/03 از 5 و مورد پسند قرار گرفتن اکثر بازدید کنندگان در بین 10 شهر برتر و زیبای جهان در این سایت پر بازدید و بین المللی قرار گرفت
این افتخار رو خدمت همگی شهروندان تبریک میگویم
لینک صد تصویر برتر شهرهای جهان در سایت اسکای اسکرپر سیتی

 

با تصویب هیئت دولت به منظور ایجاد زمینه لازم برای استفاده مطلوب کارکنان دولت از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان ساعت کاری ادارات و بانکها از 9 صبح الی 14:30 بعداز ظهر تعیین شد.
به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این تصمیم در راستای بند (3) اصل (43)قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور ایجاد زمینه لازم برای استفاده مطلوب کارکنان دولت از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان و به وجود آمدن فرصت مناسب برای خودسازی و بهره‌مندی از برکات عدیده این ماه شریف و نورانی، اتخاذ شده است.

بر این اساس در کلیه استانها به استثنای تهران، فعالیت اداری، صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یک ساعت و نیم زودتر خاتمه می یابد.

در تهران هم ساعت شروع فعالیت اداری ساعت نه (9) صبح و ساعت پایان کار چهارده و سی دقیقه (14:30) تعیین ‌شد.

هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام می شود.

همچنین ساعات کار ادارات و بانکها در روزهای نوزدهم (19) و بیست و سوم (23) با یک ساعت تاخیر نسبت به سایر روزهای ماه مبارک رمضان شروع خواهد شد.
بر اساس این تصمیم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد ساعت فعالیت بانکها را به گونه‌ای تنظیم نماید که آغاز آن حداقل سی دقیقه قبل از شروع به کار ادارات و سازمانها باشد.

هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل و از آغاز ساعت کار یا بعد از پایان ساعت کار انجام می شود.

همچنین بر اساس تصمیم هیئت وزیران برنامه ریزی ایاب و ذهاب کارکنان باید به طوری تنظیم گردد که راس ساعت مقرر در محل کار حضور داشته و در پایان راس ساعت معین محل کار خود را ترک نمایند.

کسری کار ناشی از اجرای این تصویب نامه در ماه مبارک رمضان در خصوص کارکنان مشمول دورکاری در چارچوب آیین نامه مربوط و با رعایت سقف مقرر در قانون (44 ساعت در هفته) از طریق انجام دورکاری و در خصوص سایر کارکنان از طریق دورکاری در غیر از موارد مندرج در آیین نامه مربوط یا برنامه آموزش حضوری و غیر حضوری، موضوع ماده(93) قانون مدیریت کشوری جبران می شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به طرفداران میلیونی این شخصیت و دور نگه داشتن کامل سازندگان اثر  از حواشی سیاسی ، سوء‌استفاده‌هایی از این نظر قابل تحمل نیست و  ضرر و زیان‌های بسیاری را برای این مجموعه و سازندگان آن باعث می‌شود. محبوبیت این عروسک‌ها در میان بچه‌ها و خانواده‌ها و خلق آنها برای ایجاد شادی و نشاط بوده که از این رو در رابطه با آموزش و ماندگاری تکه کلام ها در میان مردم جایگاه خاصی پیدا نموده است.

روز گذشته جمعی از جوانان به اسم جشن تیرگان در پارک ایران زمین کرج اقدام به آب بازی و پاشیدن آب روی یکدیگر کردند که متاسفانه این اقدام با اختلاط دختر و پسر همراه بود که البته با اقدام نیروی انتظامی این ناهنجاری به درازا کشیده نشد. با وجود این که برخی افراد این جشن را مرتبط با جشن تیرگان می دانند ولی هیچ سند تاریخی از این روی داد وجود ندارد و این تنها توهمی است که توسط یهودیان در ذهن برخی افراد نه تنها در ایران بلکه در برخی کشورهای اروپا نیز تجلی کرده است.

اقدامی که در آن بدون در نظر گرفتن مسائل شرعی به اختلاط زن و مرد و بی عفتی منجر می شود و هنجار های جامعه را نیز زیر پا می گذارد که نه تنها با موازین حیا در ایران کهن متقارن است بلکه با شرع دین مبین اسلام نیز مغایرت دارد و این ناهنجاری به جامعه ضربه های جبران نا پذیری خواهد زد.

 

سریال مادرانه قرار است در ماه مبارک رمضان هر روز از شیکه سه سیما به روی آنتن برود. مهدی سلطانی، لعیا زنگنه، شقایق فراهانی، مهرداد ضیایی، عباس غزالی، هستی مهدوی‌فر از جمله بازیگران این سریال هستند.

***خلاصه داستان
رؤیا (مهناز افشار) و علی (حسین پاکدل) که دندانپزشک است یک زندگی معمولی دارند. رؤیا در خانه پیانو تعلیم می‌دهد. او یک شاگرد بیست ساله به نام نسیم (آناهیتا افشار) دارد که ناگاه ناپدید می‌شود. رؤیا شماره پرهام (زانیار خسروی) دوست نسیم را می‌یابد و از وی می‌شنود که نسیم مدتی است رابطه خود را با او بر هم زده و با شوهر شما ارتباط دارد. علی در این اوقات برای یک سفر کاری به خارجه رفته و رؤیا با پیگیری مطلع می‌شود که نسیم نیز با او همراه است. او دکتر بهروز (حسن معجونی) دوست شوهرش را ملامت می‌کند که چرا خانه‌اش را در اختیار آنها قرار می‌داده است. بهروز شوهر سابق مریم (ویشکا آسایش) است که از دوستان نزدیک رؤیا به حساب می‌آید. مریم اعتراف می‌کند که از ماجرا خبر داشته ولی نتوانسته او را مطلع کند. علی از خارجه زنگ می‌زند، پیغام می‌گذارد و عذرخواهی می‌کند.
رؤیا در میانه این حوادث با پسر جوانی در همسایگی‌شان به نام نریمان (صابر ابر) آشنا می‌شود و با او به تماشای یک کنسرت می‌رود. علی به خانه بازمی‌گردد و عذرخواهی می‌کند. رؤیا نیز ماجرای عشق جدید خود را برای علی بازمی‌گوید.

 

سانسور تصاویر شکیرا که در جریان بازی نیمه نهایی اسپانیا-ایتالیا درجام کنفدراسیون ها در ورزشگاه حاضر بود، از سوی تلویزیون ایران،در رسانه های اسپانیایی بازتاب داشته

سایت گل- طبق گزارش منتشره در روزنامه ال پائیس به نقل از روزنامه اسپورت کاتالونیا، شکیرا به صورت غیرعمدی درایران جنجال آفرین شده.

دراین گزارش به این نکته اشاره شده که پوشش این خواننده کلمبیایی به نحوی بوده که تلویزیون ایران تصمیم به سانسور چهره او گرفته.درهمان روزها، تلویزیون ایران درجریان پخش زنده مسابقه والیبال ایران- ایتالیا به نمایش چهره چند بانوی ایرانی مقیم ایتالیا  پرداخته و بعد از آن هم چهره شکیرا را پخش کرده که این اقدام با سروصدای زیادی درایران همراه بود.

از سوی دیگر تماشاگران شبکه 3 ایران که شبکه مخصوص ورزش است، این را به منزله لغزش سانسورچی می دانستند.

این ماجرا و پخش این تصاویر جنجالی باعث شد تا دریک سمینار درایران  سوالاتی دراین باره مطرح شود و به گزارش فرانس پرس، عزت الله ضرغامی، رئیس صداو سیمای ایران با رد انتقادات دراین باره توضیح داد: « در جریان پخش مسابقات والیبال، تماشاچیان خیلی به زمین بازی نزدیک هستند وبرخی بانوان پوشش نامناسبی دارند ولی این فاصله کم، کار حذف این تصاویر را سخت می کند. البته از پخش این تصاویر که با قوانین اسلامی تناقض دارد ابراز تاسف می کنیم. تنها راهکار این است که این مسابقات پخش نشوند ولی دراین صورت تماشاگران به سراغ کانال های ماهواره ای خواهند رفت.»

عكس شكيرا در بازي واليبال

می توان ادعا داشت که حمید زینی زاده در زمره مدیران کم حرف فوتبال ایران است. او ترجیح می دهد کمتر صحبت کند و بیشتر وقتش را کنار تیمی باشد که مدیرعاملی اش برای فصل آینده به وی سپرده شده است. او در این گفت و گو از تدوین تقویم باشگاه و برنامه هایی گفت که می تواند تراکتورسازی را به سکوهای رفیعی برساند.
وی عنوان داشت که در کنفدراسیون آسیا فایلی مخصوص این باشگاه تهیه شده واخبار ان را بررسی می کنند. تراکتورسازی به موردی خاص از مردمی بودن و توسعه تبدیل شده که زینی زاده و تیمش قصد دارند تا این راه را ادامه دهند. شاید روزهای اینده برای این تیم سرخ پوش با اتفاقات ویژه ای همراه باشد؛ شاید.
مشروح گفت‌وگوی حمید زینی زاده، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز با خبرنگار مشرق را در زیر می‌خوانید.

  طی هفته گذشته با فراخوان های متعدد شبکه های اجتماعی در فضای مجازی خصوصا "فیس بوک"، حدود 500 دختر و پسر از عصر روز جمعه (14 تیر) با حضور در پارک «ایران زمین» و مقابل نیرو‌های پلیس به «آب‌بازی» پرداختند.

 

بسیاری از ترانه های آهنگ های پیشواز، محتوای غیراخلاقی دارند. از جمله ترانه آهنگ «دختران کالیفرنیا» که توسط کیتی پری و اسنوپ داگ به طور مشترک خوانده شده، متنی سراسر غیراخلاقی و نامنطبق با فرهنگ ماست.
، آهنگ پیشواز یا آوای انتظار عنوان یکی از خدمات اپراتورهای تلفن همراه است که در سال های اخیر محبوبیت بیشتری هم میان مشترکان پیدا کرده است.

اپراتورهای تلفن همراه در مناسبت های ملی و مذهبی و نیز همزمان با رویدادهای فرهنگی، ورزشی و... آهنگ های پیشواز متناسب با آن رویداد را در اختیار مشترکان خود قرار می دهند و در ازای آن مبلغی را از حساب آنان کم می کنند.

بر این اساس، در سال های اخیر رقابت شدیدی نیز میان اپراتورها برای ارائه آهنگ های محبوب تر مردم پدید آمده است.بط است.
1- پرهیزگاران و تقواپیشگان در آیات ابتدایی سوره‌ی مبارکه‌ی بقره با ویژگی‌هایی معرفی شده اند؛ کدام‌یک از موارد زیر جزء آن ویژگی‌ها نمی باشد؟
 1-ایمان به غیب و نهان
 2-انفاق بخشی از دارایی
 3-یقین به آخرت و روز رستاخیز
 4-یاد خدا در حالت ایستاده و نشسته
2- کدام‌یک از عبارات زیر در مورد «ایمان به غیب» نادرست است؟
 1-ایمان به هر چه که علم به آن از بندگان پوشیده و پنهان است از مصادیق ایمان به غیب است.
 2-عقیده به وجود خداوند که خالق هستی است، عقیده به قیام حضرت مهدی و ایمان به حساب و کتاب و بهشت و دوزخ از مصادیق ایمان به غیب می باشند.
 3-ایمان به غیب ویژگی کسانی است که پیامبر و ائمه اطهار علیهم السلام را ندیده اند اما ایمان محکمی دارند.
 4-پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله سلمان فارسی را از برترین کسانی معرفی می کند که مصداق مومنین به غیب هستند.

 

خودروي پرايد 111 SX در بازار به قيمت 16 ميليون و 500 هزار تومان به فروش مي رود.

خودرو

مدل

قیمت

پراید 132

SX

15.800.000

پراید 111

SX

16.500.000

ام وی ام

چهار سیلندر

19.000.000

ام وی ام

سه سیلندر

18.000.000

تیبا

SX

20.500.000

سمند

lX

27.500.000

پژو 405

GLX

27.500.000

تندر 90

E1

32.500.000

وانت بار

دوگانه سوز

12.500.000 

مغز انسان مانند رایانه‌ها در برابر حملات هکرها آسیب پذیر بوده و توسعه فناوری های پیشرفته، اجازه دسترسی و خواندن افکار مردم را برای دانشمندان فراهم کرده‌اند.

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، زندگی در دنیای داده ها با خطرات فروانی از جمله حملات هکری مواجه است و حتی مغز انسان نیز از خطر هک شدن در امان نیست؛ دانشمندان در حال توسعه فناوری های مختلفی هستند که حتی امکان خواندن ذهن انسان را نیز فراهم می کنند.

خواندن ذهن

خواندن ذهن افراد همیشه نیازمند فناوری های بسیار پیشرفته نیست و به گفته دکتر «مارک سالم»، می توان با استفاده از نشانه های غیر کلامی و فیزیکی در زبان بدن متوجه افکار هر فرد شد؛ مثلا خاراندن بینی می تواند به معنای خارش بینی یا دروغگویی فرد باشد!

با این حال استفاده از فناوری می تواند دسترسی مستقیم و دقیق تر به مغز انسان را میسر کند؛ «فیلیپ لاو» متخصص مغز و اعصاب در حال توسعه مانیتور مغزی قابل حمل iBrain است که می تواند فعالیت های الکتریکی مغز را از سطح پوست سر و جمجمه تشخیص دهد.

بیماران مبتلا به ALS‌ (اسکلروز آمیوتروفیک جانبی) یا اشکالی از فلج، دارای فعالیت طبیعی و سالم مغزی هستند و با کمک دستگاه iBrain‌ می توان از افکار این افراد برای کنترل یک دست مجازی بر روی صفحه نمایش رایانه استفاده کرد.

از دیگر اشکال پیچیده خواندن ذهن، توانایی ترجمه زبان مغز به زبان ساده انگلیسی است. دکتر «جک گالانت» از متخصصان اعصاب دانشگاه کالیفرنیا در برکلی در حال تدوین «فرهنگ لغت مغز» و ترجمه افکار به تصویر و کلمات است.

در این روش تصاویر مختلفی به داوطلبان نشان داده شده و فعالیت مغزی از طریق تصویربردای رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) بررسی می شود. محققان با کمک این فعالیت های مغزی موفق به بازسازی تقریبی تصاویر دیده شده توسط افراد گردیدند.

برخی فناوری ها نیز امکان نظارت بر فعالیت مغز در طول انجام کار را فراهم می کنند. «کریس برکا» از متخصصان عصب شناسی در حال توسعه فناوری برای نظارت افراد مختلف مانند ورزشکاران و هنرمندان بر فعالیت های مغزی است که دستیابی به اوج عملکرد را امکانپذیر می کند.

دستیابی هکرها به مغز انسان

اما دست یابی هکرها به مغز انسان و وارد کردن هرگونه اطلاعات، چه تبعاتی به دنبال خواهد داشت؟

برنامه نویسان رایانه‌یی از طریق رمزگشایی یا کرک (cracks)‌ به سیستم های امن نفوذ می کنند. در انسان نیز حس بویایی کلید رمزگشایی و نفوذ به مغز انسان محسوب می شود.

«ایلانا هیراستون» از متخصصان عصب شناسی در حال توسعه روشی برای وارد کردن اطلاعات به مغز افراد از طریق حس بویایی در زمان خواب است. در این روش از ترکیبی از بوهای خوشایند یا ناخوشایند و اصوات خاص استفاده می شود.

در این شرایط، مغز انسان طی چند سال آینده به هدف اصلی حملات هکری تبدیل شده و باید راهکار جدی برای مقابله با این حملات جدید توسعه داده شوند!

با گاف مشترک وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و صدا‌وسیما رقم خورد؛

 

«کرم حلزون اصل»؛ این شعار که پیشتر به گوش بینندگان ماهواره آشنا بود، مدتی است که به مدد تبلیغات گسترده در رسانه ملی، تا دورترین روستاها هم نفوذ کرده؛ فارغ از آنکه ممکن است کل ماجرا ریشه در یک کلاهبرداری داشته باشد. حقیقتی که امروز آشکار شده و قطعا در روزهای آتی بیشتر از آن خواهیم شنید. به روایت اسناد سری زدیم به پشت پرده این کلاهبرداری بزرگ که وزارت بهداشت خواستار توقف فوری پخش تبلیغات تلویزیونی آن شده است.اینو یکی از دوستام تعریف می کرد: 
 
چند سال قبل ، ساندویچی زده بودیم. اون موقع هر کیلو کالباس ، بسته به مارکش ، بین 1000 تا 1200 و 1300 تومن قیمت داشت. 
یه روز یه فروشنده اومد به مغازه و گفت که کالباس می ده به ما به قیمت 380 تا 440 تومان. 
طبیعتا ما هم استقبال کردیم و خریدیم و بعد از چند بار رفت و آمد و خرید ، چون آدم خوش مشربی بود ، باهاش رفیق شدیم و رفته رفته کارمون کشید به این که شراکت کنیم و سرمایه از ما و کار و تجربه از اون و کارخانه تولید سوسیس و کالباسش رو توسعه بدیم و خلاصه این که راه صد ساله رو ، یک ساله بریم. 
 
برای بازدید رفتیم کارخونش. کارخونه که چه عرض کنم؟ یک کارگاه در بیرون شهر بود در کمال کثافت و تعفن. 
یه سالن پر بود از نون خشک های کپک زده و مونده که توش موش هم دیدم. 
یه سالن هم پر بود از تفاله های مرغ، از روده و امعا و احشای داخلی مرغ تا کثافت های داخل شکم مرغ ها... کلی هم مگس برای خودشون داشتن کیف می کردن!! 
بوی گند همه جا رو پر کرده بود. 
 
کمی آن طرف تر ،چند تا گالن بودن که می گفت حاوی مواد ضدعفونی کننده و معطر کننده و طعم دهنده است وموقع میکس ، محلول داخل گالن ها رو با نون خشک ها و مرغ ها قاطی می کرد. البته ، کمی هم گوشت مرغ واقعی در سردخانه اش داشت! 
 
به جای پسته هم که بعضا روی کالباس ها می ریزن ، اینا باقالی ها رو خرد می کردند. 
 
خلاصه این که همه اینا در نهایت تبدیل می شدن به کالباس. 
 
اونجا بود که نه تنها باهاش به هم زدم و قید شراکت رو هم زدم ، بلکه به خودم لعنت فرستادم که خدای من! همه این مدت ، من این آشغال ها را به مردم می فروختم؟! 
 
البته نمی دونم در کارخانه های رسمی واقعا چی می گذره ولی نهاتا اونا هم سوسیس و کالباس تولید می کنن که ضررهای خاص خودش رو داره. 
 
شما وقتی به یه ساندویجی می رین و ساندویچ هایی مانند کالباس،ژامبون ، بندری،هات داگ و نیز پیتزا سفارس می دین ، واقعا از کجا می دونین که صاحب مغازه ، از کی خریده و اونی که می خورین ، در چه شرایطی تولید شده و با طعم دهنده و معطر کننده ها ، خوش خوراک شده است؟! 
 
من چند ماه بعد از اون ماجرا ، کلا ساندویچی رو تعطیل کردم و الان لوازم کادویی می فروشم و خوشحالم که لااقل به مردم ، غذاهای بیماری زا نمی فروشم و البته سال هاست که وقتی سوسیس و کالباس می بینم ، یاد اون کارگاه متعفن می افتم، انگار بوی تعفن آشغال مرغ ها ، همین الان توی دماغمه!


سرهنگ نوراللهی در گفت‌وگو با ایسنا  در تشریح جزئیات این خبر گفت: کارآگاهان فتا در پی رصد و گشت‌های اینترنتی سایتی را شناسایی کردند که اقدام به فروش فیلترشکن و VPN می‌کرد.

به گفته وی با بیان اینکه با انجام اقدامات فنی پلیس، گرداننده این سایت که فردی به نام «نرگس» بود، در شهریار مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران در بازرسی از منزل وی نسبت به جمع‌آوری تجهیزات رایانه‌ای وی اقدام و آنها را به پلیس فتا منتقل کردند.

سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود براساس قوانین و مقررات مربوط و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی وتخصصی برای
۱۹ تعداد ۵۵۲ نفر)با احتساب سهمیه ایثارگران( از افراد واجد /۹/ ۷۷۲ مورخ ۰۲ /۱۹/ بکارگیری افراد در ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای استانها و ازمحل سهمیه استخدامی ۷۷۲۲
شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش بصورت رسمی و پیمانی به شرح جدول پیوست استخدام می نماید.
شرایط عمومی استخدام:
.۱ داشتن تابعیت ایران
.۲ انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
.۳ عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
.۴ نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر
.۵ دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک همتراز ) برای مشاغلی که مدرک همتراز در شرایط احراز آنها پیش بینی شده است(
.۶ داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند
.۷ التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
شرایط اختصاصی استخدام:

داشتن حداقل بیست سال سن و حداکثر ۴۴ سال تمام. برای دارندگان مدارک فوق لیسانس و پایین تر و ۴۵ سال تمام برای دکتری وبالاتر تا آخرین روز مهلت ارسال مدارک.

 

مواد آزمون عبارتند از :

اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی )ضریب ،) ۲- زبان و ادبیات فارسی و ادبیات اداری )ضریب ۲ ،) الف ( آزمون توانمندیهای عمومی شامل: ۱- معارف اسلامی )ضریب ۳
۲( که به تعداد ) ۱۴ ( سوال چهار گزینه ای طراحی شده و بدون اعمال نمره منفی خواهد بود.
تبصره: اقلیت های دینی از پاسخگوئی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می شود.
ب( آزمون تخصصی شامل سئوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب ، سئوالات مرتبط با نظام جامع مهارت و فناوری و سند راهبردی سازمان می باشد.
ج( داشتن گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی در سطح متوسط ) Intermediate ( و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات از مراکز معتبر تعیین صلاحیت شده.

 

 

مجموعه ای که شما خریداری خواهید کرد شامل:

۱-متن کامل ۱۶۵ صفحه ای آگهی استخدامی سازمان فنی وحرفه ای کشور

۲-

۱۸۰۰ سوال در رابطه با مصاحبه حضوری و گزینش به صورت سوال و جواب شامل :

- مسایل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و جغرافیایی روز ایران

- مسایل دینی، عقیدتی و تاریخی

- نکات مهم از وصیت نامه امام خمینی (ره)

- آشنایی با سازمانها و تشکیلات سازمانی کشور

- اطلاعاتی درباره سازمان های بین المللی

- و کلیه مواردی که ممکن است در مصاحبه مطرح شود

۸۷ سوال فناوری اطلاعات + پاسخنامه

۲۶۴ سوال زبان انگلیسی + پاسخنامه

۲۵۰ سوال معارف اسلامی + پاسخنامه

۳۳۰ سوال اطلاعات سیاسی، اجتماعی و مبانی قانونی + پاسخنامه

۲۵۰ سوال زبان و ادبیات فارسی + پاسخنامه

۲۵۰ سوال ریاضیات عمومی + پاسخ تشریحی

۵۰ سوال آمار مقدماتی + پاسخنامه

 

براي دانلود نمونه سوال و دريافت اين مجموعه ارزشمند اينجا را كليك كنيد

 

در چند هفته اخیر، صداوسیما عملکرد محیرالعقول، منفجرالانظار و متحول الاحوالی داشته که موجب حظ‌العین مردم و محظوظ شدن جوانان گردیده است. (ما از این ترکیبات عربی زیاد بلدیم، اگر می خواهید، در متن‌هایمان بیشترش کنیم تا جگرتان حال بیاید.)
مسعود مرعشی در بهار در ادامه نوشت: خرق عادت‌های صداوسیما از زمان انتخابات ریاست جمهوری امسال آغاز شد. در آن روزها مردم با چشمانی گرد شده، یکدیگر را نگاه می‌کردند و می‌گفتند: «دیدی توی صداوسیما روحانی اسم خاتمی و هاشمی رو آورد؟!» «پسر دیدی صداوسیما بخش سخنرانی خاتمی راجع به حسن روحانی رو سانسور نکرد؟!»
چه کسی تصور می‌کرد صداوسیما با وسعت نظر تمام، تصویر و صدای سخنرانی سیدمحمد خاتمی را پخش کند؟ واقعا این همه سعه صدر؟ این همه بلند‌نظری؟

 "به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک برنامه‌های تلویزیون یک ساعت زودتر تمام می‌شود تا مردم زودتر بخوابند تا بتوانند خود را برای برنامه‌های سحر مهیا کنند" این صداي "حسين پاکدل" گوينده اعلام برنامه شبکه اول سیما در شب اول ماه رمضان در اواخر سال‌های دهه 60 خطاب به مخاطبان رسانه ملي بود؛ اما به فاصله چند سال و در اوایل دهه هفتاد پدیده‌ای به نام "سریال‌های مناسبتی" ظهور کرد. همزمانی عید نوروز با ماه مبارک رمضان در سال 1372 باعث شد "همسایه‌ها" اولین سریال‌های مناسبتی ساخته حسن فتحی از تلویزیون پخش شود. ظاهراً پخش این سریال به مذاق مسؤولان سازمان و البته برنامه‌سازان خوش آمد و هر سال تنور این سریال‌ها داغ‌تر و داغ‌تر شد. کم‌کم با افزایش شبکه‌های تلویزیونی، رقابت بین‌شبکه‌ای در این حوزه نیز کلید خورد. کار به جایی رسید که مثلاً شبکه فلان برای گرفتن زمان مناسب پخش به رقابت و مبارزه با شبکه بهمان پرداخت. 

یکی دو سالی ما شاهد پخش سریال های خارجی در ایام ماه مبارک بودیم. بزرگترها حتماً آن سریال کذایی سوری با بازی زکیه را یادشان می‌آید که در ایام ماه مبارک از سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شد که اتفاقاً انتقادات بسیاری را نیز در پی داشت؛ اما کم‌کم تهیه‌کنندگان و کارگردانان داخلی عنان کار را در دست گرفتند و مردم شاهد سریال‌های مناسبتی وطنی شدند. اینکه محتوای اکثر این سریال‌هاي عموماً کمدي با اندکي چاشني معنويت فارغ از عبادت، چقدر مخاطب را از حس و حال عبادت دور می‌کرد خود قصه پر غصه‌ای است که از آن می‌گذریم.

چند سال که از ساخت و پخش سریال‌های ایرانی در سیما گذشت انتقادات به محتوا و مضامین سریال‌ها بالا گرفت. این انتقادات به حدی بود که مسؤولان و دست‌اندرکاران رسانه ملی یک بار دیگر نبوغ و خلاقیت خود را به کار گرفتند و کم‌کم به فکر این افتادند تا  مضامین دینی را دستمایه سریال‌ها کنند که ای کاش نمی‌کردند. خیلی‌ها حتماً سریال صاحبدلان و ماجرای آن قرآن معجزه‌گری که فقط در اختیار "حاج خلیل" یعنی همان بابابزرگ "دینا" بود را خاطرشان هست و یا سریال "آخرین گناه" و  موضوع چشمان برزخی که پس از عمل جراحی به حمیدرضا پگاه رسید و چشم برزخي او بر اثر يک عمل جراحي باز شد! 

نکته دیگر اینکه تا چند سال پیش سریال ها در ایام شهادت امیرالمؤمنین(ع) و لیالی قدر تعطیل می شد و مردم لااقل در این شبها دغدغه پیگیری سریال های متعدد رسانه ملی را نداشتند؛ اما خلاقیت مدیران سیما و برنامه سازان یک بار دیگر گل کرد و مردم شاهد پخش برخی تله فیلم‌ها و سریال های سه‌قسمتی درام در ایام لیالی قدر بودند.

امسال نیز طبق آخرین خبرها قرار است در ایام ماه مبارک چهار سریال "دودکش"، "مادرانه"، "شاید برای شما اتفاق بیفتد" و "خروس" از شبکه‌های مختلف سیما پخش شود. حالا شما فرض کنید اگر پخش سریال‌ها از ساعت 21 شب هم آغاز شود (هر سریال حداقل 30 دقیقه) مردم باید تا ساعت 23 سریال تماشا کنند.

 

پزشک آمریکایی پس از گذشت سال‌ها از جنگ ویتنام استخوان دست یک سرباز ویتنامی را به وی بازگرداند.
 این پزشک آمریکایی در سال 1966 میلادی دست یک سرباز ویتنامی را که به شدت آسیب دیده بود از بدن وی جدا کرد و در تمام این مدت استخوان‌های آن را نزد خود نگه داشته بود.
«سام آکسلراد»، هنگام درمان سرباز ویتنامی که از ناحیه بازو آسیب دیده بود مجبور شد تا استخوان‌های دست او را قطع کند و سپس آن‌ها را با خود به تگزاس برد تا همیشه در ذهن داشته باشد که در آن زمان بهترین تصمیم پزشکی را برای این سرباز گرفته است.
این پزشک مدت‌ها، استخوان‌ دست را داخل چمدانی نگهداری کرده بود تا اینکه دو سال پیش صاحب اصلی آن را پیدا کرد.
این دو مرد روز گذشته با همدیگر ملاقات کردند. «هانگ»، سرباز ویتنامی و صاحب دست قطع شده، پس از آن که محتویات داخل چمدان را دید از اقدام این پزشک شگفت‌زده شد.
چشمهای گوگل همه جا هستند، در خیابانها، ایستگاهها، سالنها… یادت باشد، همه مردم به دو دسته تقسیم شده اند: پاک و مشکوک!”... هر بار که جستجویی میکنید، هر بار که صفحه ای باز می کنید، هر بار که نقشه ای می بینید، هر بار که ایمیلی میفرستید، هر بار که در فضای اسناد گوگل چیزی قرار می دهید، و کلاً هر بار که کاری میکنید که به گوگل ربطی دارد، همه این اطلاعات بعنوان سوابق شما ذخیره می شود. مطمئن باشید که دولت آمریکا، با این اطلاعات خیلی کارها می تواند بکند.
به گزارش سیتنا (citna.ir)، خبرنامه‎ی "شورای بازرگانی ایرانیان دبی" در شرح واقعه‎ای با ترجمه "علیرضا عباسی" آورده است:
وقتی هواپیما در فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو به زمین نشست و آقای دیوید از هواپیما پیاده شد، هنوز شنگول بود. یک ماه کامل را در جزیره اختصاصی در مکزیک خوش گذرانده بود. هفته ای سه روز غواصی کرده بود و بقیه روزها را هم خوش گذرانده بود. حالا بعد از برگشت و در ترمینال فرودگاه، هنوز شادابی در وجودش موج میزد.
اما وقتی بیشتر از چهار ساعت در صف کنترل پاسپورت منتظر شد، آرام آرام دچار نگرانی و اضطراب شد. مأمور کنترل پاسپورت مرتب با کامپیوترش کار میکرد و انگشتان سنگینش را روی کیبور میکوبید. خانمی که جلوتر از دیوید در صف بود میگفت: "امان از تکنولوژی!” و با انگشت به بیلبوری اشاره میکرد که روی آن نوشته شده بود: "مسافرت ‐ تقویت شده با گوگل!”

 

موسی مندلسون پدر بزرگ آهنگساز شهیر آلمانی، انسانی زشت و عجیب الخلقه بود. قدّی بسیار کوتاه و قوزی بد شکل بر پشت داشت. موسی روزی در هامبورگ با تاجری آشنا شد که دختری بسیار زیبا و دوست داشتنی به نام فرمتژه داشت. موسی در کمال ناامیدی، عاشق آن دختر شد، ولی فرمتژه از ظاهر و هیکل از شکل افتاده او منزجر بود.

زمانی که قرار شد موسی به شهر خود بازگردد، آخرین شجاعتش را به کار گرفت تا به اتاق دختر برود و از آخرین فرصت برای گفتگو با او استفاده کند.

دختر حقیقتاً از زیبایی به فرشته ها شباهت داشت، ولی ابداً به او نگاه نکرد و قلب موسی از اندوه به درد آمد. موسی پس از آن که تلاش فراوان کرد تا صحبت کند، با شرمساری پرسید:

 - آیا می دانید که عقد ازدواج انسانها در آسمان بسته می شود؟
دختر در حالی که هنوز به کف اتاق نگاه می کرد گفت:
- بله، شما چه عقیده ای دارید؟
- من معتقدم که خداوند در لحظه تولد هر پسری مقرر می کند که او با کدام دختر ازدواج کند. هنگامی که من به دنیا آمدم، عروس آینده ام را به من نشان دادند و خداوند به من گفت: «همسر تو گوژپشت خواهد بود»

 

از کیمیایی خیلی چیزها یاد گرفتم. من الان 500، 600 جلد کتاب دارم که 400 جلد را آقای کیمیایی برایم خریده.کیمیایی سعی کرد مرا از جایی به جای دیگر برساند،..

به گزارش سرویس فرهنگی مشرق، کیانوش گرامی انگار درست یکی از همان شخصیت‌های همیشگی و چهل ساله فیلم‌های مسعود کیمیایی است که جان گرفته و از پرده نقره‌ای آمده باشد بیرون با همان رفیق بازی، با همان مرام و معرفت و... البته فقط بدون تیزی فیلم‌های کیمیایی! کیانوش گرامی را می‌توان یکی از شمایل‌های بهادرها و نقش منفی‌های دوست‌داشتنی و با کمی نمک(!) سینما و تلویزیون دانست با سابقه حضوری بیش از 30 سال.

گرامی که کارش را از «تدارکات» فیلم‌های مسعود کیمیایی آغاز کرده، حالا برای خودش دفتر فیلمسازی دارد و آنچنان که خودش می‌گوید انگیزه‌اش از تاسیس این دفتر فیلمسازی ترسش از بی‌کس مردن و غریب مردن در سینمای بی‌رحم ایران است!

***

مکانی که در آن هستیم دفتر کار شماست؟

اختیار دارید اینجا دفتر شماست! اینجا موسسه کارگاه آزاد فیلمسازی هستی است.

نمی دانستم شما دفتر فیلسمازی هم دارید، شما مدیرعامل این موسسه هستید؟

بله.

چه مدتی است؟

حدود پنج سال.

کار موسسه، تربیت بازیگر یا چیزی شبیه این است؟

نه، ما فقط فیلم می‌سازیم. دو سه ماهی است که یک استودیو زده‌ایم برای خیلی از کارهایی که می‌شود در تلویزیون انجام داد. یک جور دکور که قابل جابه‌جایی است.

از کی به فکر ساختن چنین موسسه‌ای افتادید؟

از وقتی که چند نفر از قدیمی‌های سینما، خدابیامرزها ،فوت کردند من احساس خطر کردم. مثل آقای گرجی یا آقای ورشوچی.

بسیاری از این کشورها ، برای اعطای تابعیت ، حتی شرط اقامت هم ندارند. آنها فقط پول می گیرند و تابعیت می دهند و خریداران تابعیت هم به دنبال منافعی مانند سفر بدون ویزا به کشورهای پذیرنده گذرنامه های خریداری شده و مزایایی مانند معافیت های مالیاتی برای برخی فعالیت های اقتصادی اند.
در حالی که اغلب کشورهای جهان ، مقررات بسیار سخت و گاه تقریباً ناممکنی را برای اعطای تابعیت به شهروندان خارجی دارند؛ کشورهایی هم هستند که در ازای دریافت پول ، به مردم کشورهای دیگر تابعیت و گذرنامه می دهند.

بسیاری از این کشورها ، برای اعطای تابعیت ، حتی شرط اقامت هم ندارند. آنها فقط پول می گیرند و تابعیت می دهند و خریداران تابعیت هم به دنبال منافعی مانند سفر بدون ویزا به کشورهای پذیرنده گذرنامه های خریداری شده و مزایایی مانند معافیت های مالیاتی برای برخی فعالیت های اقتصادی اند.

به گزارش عصرایران، سایت "سی ان ان عربی" در گزارشی به معرفی برخی از این کشورها که "تابعیت فروشی" یکی از منابع درآمدی آنهاست پرداخته است.

 

سنت کیتس و نویس

نکاتی درباره واژه های پیشنهادی فرهنگستان

 

فرهنگستان اول در دوران رضا شاه دغدغه عربی زدایی داشت و در پی معادل سازی برای واژگانی چون «مستقیم ، محرمانه و مثلث» هم برآمد. فرهنگستان کنونی در جمهوری اسلامی اما گویا زبان عربی را نیز فارسی می داند چندان که اصراری ندارد معادل واژه فرنگی الزاما فارسی باشد. کما این که برای کلمه « فانتزی » این معادل ها را ساخته اند: غیر ضروری،غیر معمولی و غیر متعارف. در حالی که همه عربی اند و معنی«فانتزی » را نیز در بر ندارند.

 

يک ماه فعاليت اطلاعاتي کارآگاهان پليس فتاي خراسان رضوي روي يک پرونده سرقت اينترنتي، به کشف دستگاه جعل اسکناس و پول هاي تقلبي در منزل کارمند بانک انجاميد.

به گزارش خراسان، حدود يک ماه قبل فردي با مراجعه به پليس فتاي خراسان رضوي طي شکايتي اعلام کرد: از چند روز قبل متوجه شده ام که مبالغي از حساب بانکي ام خارج شده است در حالي که مطمئن هستم کارت عضو شبکه شتاب و رمزهاي آن را در اختيار هيچ کس قرار نداده ام. در پي دريافت اين شکايت، سرهنگ محسن عرفاني (رئيس فضاي توليد و تبادل اطلاعات پليس خراسان رضوي) دستور داد تا گروهي از کارشناسان زبده ماجراي سرقت از حساب بانکي اين شهروند را پي گيري کنند.

اين گزارش حاکي است: کارآگاهان در اولين مرحله از اقدامات پليسي خود به سرنخ هايي دست يافتند که نشان مي داد فرد ناشناسي با به دست آوردن رمز کارت بانکي شاکي از طريق اينترنت اقدام به خريد شارژ کارت کرده است که در چندين مرحله مبلغ يک ميليون تومان از حساب وي سرقت شده است. کارآگاهان با يافتن اين سرنخ به جست وجوي فرد ناشناس در فضاي مجازي پرداختند و ساعتي بعد ردپاي يک کارمند بانک در سرقت اينترنتي را کشف کردند. با توجه به اهميت موضوع و احتمال وقوع جرايم ديگر، سرهنگ عرفاني دستور داد تا کارآگاهان قبل از دستگيري کارمند مذکور، او را به طور غيرمحسوس تحت نظر بگيرند و به عمليات هاي اطلاعاتي خود با توجه به موقعيت شغلي متهم ادامه دهند.

بنابراين گزارش، پس از حدود يک ماه فعاليت هاي پليسي و جمع آوري اطلاعات، کارآگاهان به اين نتيجه رسيدند که متهم مذکور در جعل اسکناس نيز نقش دارد. جمع بندي اطلاعات به دست آمده کافي بود تا کارآگاهان با کسب مجوزهاي قضايي براي ورود به مخفي گاه وي اقدام کنند.

در اين عمليات که با نظارت مستقيم رئيس پليس فتاي خراسان رضوي انجام شد منزل اين کارمند در منطقه قاسم آباد مشهد به محاصره پليس در آمد و آنان در يک عمليات هماهنگ و قبل از آن که وي بتواند اقدامي براي محو آثار جرم انجام دهد، حلقه هاي قانون را بر دستانش گره زدند. در بازرسي از اين منزل مسکوني دستگاه تکثير اسکناس هاي جعلي چاپگر و تعدادي اسکناس ۱۰ هزار توماني جعلي به همراه ۴ فقره چک باطله مربوط به افراد ديگر کشف و ضبط شد.

متهم ۳۴ ساله که در يکي از بانک هاي مشهد مشغول به کار بود براي انجام بازجويي به پليس فتا هدايت شد اما فقط سرقت اينترنتي را پذيرفت و در بازجويي هاي اوليه جعل اسکناس را انکار کرده است اين در حالي است که بر اساس تحقيقات پليس، اين مرد متهم است با سوء استفاده از موقعيت شغلي خود و با شگردي خاص اسکناس هاي جعلي ۱۰ هزار توماني را به افراد ديگر داده است.

این گزارش حاکي است: با توجه به احتمال ارتکاب جرايم ديگر توسط اين متهم، بررسي هاي پليس با شيوه هاي تخصصي آغاز شده است. وي درباره انگيزه خود از بردن چک هاي باطله افراد به منزلش گفت: من در حال انجام يک کار تحقيقاتي هستم و از اين چک ها براي انجام تحقيق استفاده مي کردم. يک مقام انتظامي در اين باره به شهروندان هشدار داد، رمز کارت هاي عضو شبکه شتاب محرمانه است و حتي کارمندان بانک نيز از آن اطلاعي ندارند بنابراين شهروندان و مشتريان بانک جز در موارد ضرورت و با نظر رئيس شعبه بانک نبايد رمز کارت خود را در اختيار کارمندان بانک و يا ديگر افرادي که در مراکز دولتي و يا غيردولتي حضور دارند، قرار دهند.

 رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات خراسان رضوي، روز گذشته در جمع خبرنگاران رسانه هاي گروهي با بيان اين مطلب، افزود: به دنبال اعلام شکايت چند بانک دولتي و خصوصي مبني بر دسترسي غيرمجاز فرد يا افرادي به برخي از اطلاعات بانک، رسيدگي به اين پرونده به سرعت در دستور کار پليس قرار گرفت.


سرهنگ سيدمحسن عرفاني اضافه کرد: با توجه به اهميت موضوع، کارشناسان پليس فتا پس از چند ساعت جست و جو در فضاي مجازي موفق شدند با استفاده از شگردهاي فني ردپاي نوجوان ۱۴ساله اي را در اين ماجرا پيدا کنند.

وي تصريح کرد: متهم اين پرونده در يک عمليات پليسي دستگير و به پليس فتا هدايت شد. وي که با مشاهده دلايل و اسناد انکارناپذير از دستگيري خود شوکه شده بود، اعتراف کرد: براي اين که ادعاي خودم نسبت به وجود حفره هاي امنيتي در سيستم بانک ها را ثابت کنم، اقدام به هک اين سيستم ها کردم اما راه درستي را براي نشان دادن نبوغ و مهارت خودم انتخاب نکردم.

جیمی نلسون عکاس بریتانیایی به مدت دو سال با دوربین خود به 44 کشور جهان سفر کرده است و از جنگل‌های استوایی پاپوا گینه نو تا سرزمین‌های برفی مغولستان شمالی و تا بیابانهای نامیبیا، از یکی از سریع‌ترین انقراض‌های جهان تصویر گرفته است. هدف این انسان‌شناسی تصویری، که در کتاب جدید نلسون با نام «قبل از این که بمیرند» منتشر شده است، ضبط زندگی قبایل دور افتاده و در معرض انقراض دنیا است. فارین پالیسی برای خوانندگان غربی نوشته است که هرچند این قبایل به نظر وحشی و غیرطبیعی به نظر می‌رسند ولی آنها کاملا بر محیط دورافتاده خود مسلط هستند و می‌توانند نمایی قابل توجه از زندگی پیشینیان شهرنشینان امروزی باشند.


فرمانده انتظامی شهرستان کرج از دستگیری سه زن جوان که به شیوه «کش‌روی»، اقدام به سرقت می‌کردند، خبر داد.

سرهنگ عبدالرضا خیرخواهان در تشریح جزئیات خبر دستگیری این سه زن شیک‌پوش طایفه فیوج، گفت: در اواخر خردادماه سال‌جاری ماموران کلانتری 44 ولدآباد از طریق دریافت پیام از مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان وقوع سرقتی از مغازه‌ای در منطقه جعفرآباد قرار گرفتند که پس از وصول این خبر، موضوع برای رسیدگی به نزدیک‌ترین گشت انتظامی که در حال رصد حوزه استحفاظی بود اعلام شد. ماموران به محل سرقت اعزام شدند.

 
 
یکی از سرگرمی‌هایی که همسران جوان می‌توانند بعد از ازدواج برای مهمان‌های‌شان ترتیب دهند دیدن آلبوم عروسی است.

بی‌شک کیفیت عکس‌های که از این شب ویژه تهیه می‌کنید اهمیت خاصی دارد تا بعد از تحویل آلبوم عروسی توسط عکاس هر چه‌قدر هم عکس‌ها را ببینید از دیدن آن‌ها سیر نشوید. اگر می‌خواهید در تمام این عکس‌ها مانند خورشید آسمان بدرخشید این توصیه‌ها را به‌خاطر بسپارید:
 
 1. عروس‌ خانم‌ها به راست نگاه کنند.


تحقیقات نشان داده‌ نیم‌رخ چپ از نیم‌رخ راست زیباتر است. در نتیجه برای آن‌که در عکس‌ها نیم‌رخ چپ‌تان را به نمایش بگذارید بهتر است به جای نگاه کردن در دوربین به نقطه‌ای در سمت راست‌تان بنگرید. در این صورت چهره‌تان با احساس‌تر جلوه می‌کند اگر صورت پری دارید با ایجاد خطای دید صورت‌ لاغرتری را به نمایش می‌گذارید.

 

برگه های این کتاب به طور هوشمندانه ای ساخته شده که هر آدمی را مجذوب خود می کند و ممکن است با دیدن آن احساس گرسنگی کنید.

ساندویچ یک وعده غذایی ملی است و 12 بیلیون نفر در سال از آن استفاده می کنند.

  پاول پیوتروفسکی طراحی لهستانی است که یک کتاب قطور با برگه های شبیه به میان وعده های سراسر جهان ارائه کرده است.

حجت‌الاسلام حسین دهنوی در همایش خانواده موفق با محوریت حجاب ـ تربیت اسلامی که ظهر امروز در سالن فرهنگسرای بانو حضرت زهرا (س) قزوین برگزار شد، با اشاره به راهکارهای استحکام روابط خانواده اظهار داشت: رعایت حقوق یکدیگر در زندگی زناشویی موجب استحکام آن می‌شود و مهر و محبت بین همسران را زیاد می‌کند.

نگاهی به فیلم «بیماری واگیردار»؛

 

فيلم‌هاي هاليوودي عموماً جنبه سرگرمي دارند اما طرح داستان و محتواي آن اغلب دستوركار ويژ‌ه‌اي را در درون خود پنهان دارد. "فيلم‌هاي با موضوع فجايع انساني"، يعني فيلم‌هايي با موضوع پايان دنيا كه از طريق بروز بحران و فجايع عظيم انساني سرنوشت جامعه بشري را رقم مي‌زنند، به طور اخص جالب توجه هستند زيرا همگي آنها از يك قاعده كلي تبعيت نموده و نهادهاي خاصي را مورد ستايش قرار مي‌دهند. در اين گزارش، نگاه اجمالي به فيلم "بیماری واگیردار" خواهيم داشت و اينكه چنين فيلمي به تماشاگران خود چگونه مي‌آموزد در طول بحران به چه كسي بايد و نبايد اعتماد كنند.

  بیماری واگیردار يا اينكه فيلم‌هاي با موضوع فجايع انساني چگونه توده مردم را "آموزش مي‌دهند"

آقای کیوان عباسی مدیر شبکه من وتو که البته همزمان مدیر شبکه پورنوی هاستلر تی وی در کانادا هم هست راه خیلی کثیفی برای درآمد زایی انتخاب کرده و آن راه هم چیزی نیست جز قاچاق دختران فریب خورده به کانادا برای سوء استفاده از آنها در هاستلر و چند شبکه پورنوی دیگه.
حمید شب خیز، مدیر شبکه آی تی ان چندی پیش در فیس بوک خود مطلبی مبنی بر سنگ اندازی شبکه من و تو برای رفتن آی تی ان روی فرکانس من و تو نوشته بود. شب خیز قصد داشت با رفتن روی فرکانس شبکه من و تو بتواند مخاطبین بیشتری درایران جذب کند ولی ظاهرا به گفته شب خیز عوامل شبکه من و تو با لابی قدرتمندی که در دولت انگلیس دارند شب خیز را مجبور کردند فرکانس جدید خود را تغییر دهد.
باند گرل به عنوان یکی از مولفه های اصلی سری فیلم های باند کاراکتری است که در فیلم، داستان و یا بازی ویدئویی عاشق مأمور 007 می شود. Bond Girl یکی از نمادهای فرهنگی(cultural icons) شناخته شده و مشهور 50 سال گذشته است.

  در کتاب رکوردهای گینس «داستان های جیمزباند» به عنوان سودآورترین فیلم چند قسمتی در ژانر اکشن معرفی شده است. کارگردانان و بازیگرانی مختلفی در بیش از نیم قرن جیمز باند را زنده نگه داشته اند. تا کنون 25 فیلم بلند سینمایی پیرامون جیمز باند ساخته شده است. بازیگرانی همچون شون کانری شش بار، راجر مور هفت بار، تیموتی دالتون دو بار، پیرس برازنان چهار بار و دنیل کریگ سه بار در نقش جیمز باند ظاهر شده اند.

فيلم بازي‌هاي گرسنگي كه با تبليغات گسترده بر روي پرده سينما اكران شد، چندان طول نكشيد تا به موضوع بحث‌انگيزي در سراسر جهان بويژه در ميان نوجوانان و جوانان تبديل شود. در این گزارش به بررسی مفاهیم پنهان و نمادهای استفاده شده در ابن فیلم می پردازیم.....

فيلم موفق و پرفروش "بازي‌هاي گرسنگي" در زمان آينده يك ناکجاآباد اتفاق مي‌افتد كه در آنجا مردمي فقير و بدبخت تحت ظلم و استبداد يك حاكم ثروتمند مجهز به تكنولوژي پيشرفته زندگي مي‌كنند. آيا اين فيلم جامعه‌اي را به تصوير مي‌كشد كه حاكم آن تلاش دارد تا يك نظم نوين جهاني را برپا دارد؟ در اين مقاله به ويژگي‌هاي مدلي از جهان اشاره خواهيم نمود كه در فيلم "بازي‌هاي گرسنگي" به تصوير در آمده است و اينكه آنها چگونه با پروژه‌هاي نظم نوين جهاني ارتباط پيدا مي‌كنند.

 

 

 

اگه تو از پيشم بري سر به بيابون مي زارم

هرچي كل شقايق رو خاك مجنون مي زارم

اگه تو از تو پيشم بري من خودم و گم مي كنم

يه عمر تو رو شرمنده حرفاي مردم مي كنم

اگه تواز پيشم بري شمعدونيا دق مي كنن

شكايت عشق تو رو به مرغ عاشق مي كنن

اگه تو از پيشم بري پنجرمون بسته مي شه

يه دل با صدتا آرزو از زندگي خسته ميشه

چگونه یک رزومه بنویسیم

نمونه رزومه فایل ورد قابل ویرایش به فارسی و انگلیسی :

براي دانلود اينجا را كليك كنيد

 برای استفاده از تخفیف ویژه resume1392040 این کد را هنگام دانلود بزنید

لطفا از لینک مشکی رنگ پایین صفحه برای دانلود استفاده نمائید

اگر علاقه مند به تفنگ بازی هستید می توانید از این نرم افزار ساده استفاده کنید.

CamGun v1.41 نام نرم افزاری است که با استفاده از دوربین تلفن همراهتان، به شما یک بازی اکشن و سرگرم کننده هدیه می دهد.

کیسه "آمنیوتیک" به طور طبیعی هنگام زایمان پاره می شود، اما در موردی بسیار نادر نوزادی در حین عمل سزارین درون کیسه سالم و دست نخورده از رحم مادر خارج شد.

دکتر «آریس تسیگریس» پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستانی در شمال آتن، تصویر لحظه تولد نوزاد درون کیسه آمنیوتیک را در اینترنت منتشر کرده است.

تصویر نادری از به دنیا آمدن یک نوزاد درون کیسه آمنیوتیکدکتر «تسیگریس» تأکید می کند: باتوجه به پاره نشدن کیسه آمنیوتیک، نوزاد متوجه به دنیا آمدن خود نشده و رفتاری مشابه داخل رحم مادر داشت؛ در این زمان هیچ خطری نوزاد را تهدید نمی کند، اما به محض پاره شدن کیسه روند طبیعی تنفس آغاز می شود.

کیسه آمنیوتیک (کیسه آب) محفظه ای مملو از آب درون رحم مادر است که جنین در آن شناور بوده و مراحل رشد را سپری می کند. این کیسه حاوی مایع شفاف و نسبتا زرد رنگی است که بیشتر آن را آب تشکیل می دهد، اما پس از هفته دهم مقدار کمی ادرار جنین وارد آن می شود.

این کیسه از صدمه دیدن نوزاد جلوگیری کرده و علاوه بر کنترل دمای بدن، امکان تنفس و بلع را برای جنین فراهم می کند؛ این مایع به تدریج در طول بارداری افزایش می یابد و پس از هفته سی و هشتم روند افزایش مایع متوقف و نوزاد آماده تولد می شود.

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
پارتی پاتوق محل مطالب آموزشی علمی تفریحی و معرفی فیلم و سریال
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  تبلیغ یکساله
  هاست رایگان
  کافی نت سهندیه تبریز


   

  آمار سایت
 • کل مطالب : 1125
 • کل نظرات : 489
 • افراد آنلاین : 7
 • تعداد اعضا : 989
 • آی پی امروز : 49
 • آی پی دیروز : 89
 • بازدید امروز : 240
 • باردید دیروز : 1,202
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 240
 • بازدید ماه : 40,664
 • بازدید سال : 40,664
 • بازدید کلی : 7,425,776
 • کدهای اختصاصی
  یکسال تبلیغ 30تومن

  سفارش دهید

  بهترین سایت هاست رایگان


  دانلود آهنگ های جدید - دانلود آهنگ های جدید